• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yeni.dogansehir
Gazetemiz İlanları
Üyelik Girişi
Saat

“YAPACAĞIZ” DEMİYORUZ, ”YAPTIK” DİYORUZ

“YAPACAĞIZ” DEMİYORUZ, ”YAPTIK” DİYORUZ

Seçim çalışmaları kapsamında Doğanşehir ilçesine giden Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, "Bu gökyüzüne güneş nasıl doğmuşsa ve bu güneşin ışığında ısınan herkes nasıl yararlanıyorsa; perdesini, gözünü kapatmayan hariç işte bizim hizmetlerimizde böyle güneş gibi olacak. Perdesini ve gözünü kapatmayan nasıl ki güneşin ışığından yararlanıyorsa, bizim hizmetlerimizde aynı o şekilde olacak" dedi Gürkan, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimler kapsamında AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Doğanşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Doğanşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Küçük ile birlikte Doğanşehir İlçesi'nde bir dizi ziyaretlerde bulundu. Selahattin Gürkan, Koca ve Küçük ile birlikte Doğanşehir İlçesi'ne bağlı Kurucaova, Erkenek ve Sürgü Mahalleleri'ni ziyaret etti. Büyük coşku içerisinde gerçekleştirilen ziyaretlerde vatandaşlar, Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan'a sevgi gösterilerinde bulundu. Ziyaretlerde konuşan Doğanşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Doğanşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Küçük, “Yapacağız” Demiyoruz “ Yaptık” diyoruz. Doğanşehir Belediyesi'ni iki sene içerisinde borçsuz bir belediye yaptıklarını ifade etti. Kasasında parası olan bir belediye olduklarını dile getiren Küçük, "Hizmetlerimize devam ettik. Doğanşehir'de altyapı çalışmalarını yaptık, Doğalgaz'ı getirdik, parklar yaptık, hastaneyi getirdik" dedi.
“YAPACAĞIZ” DEMİYORUZ “YAPTIK” DİYORUZ

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ise, bütün söylemlerinde 'hep yaptık' dediklerini, 'yapacağız' kelimesini kullanmadıklarını ifade etti. Gürkan, 15 yıldır Battalgazi'de belediye başkanlığı yaptığını anımsatarak, "Ondan öncede 20 yıllık bir görevim var. Bu 35 yıl içerisinde sizin karşınıza şuanda çıkmışsam; alnımız ak, yüzümüz açık olarak çıktık. Allah bizleri sizin karşınıza hep böyle çıkartmayı nasip etsin. Bizim yaptığımız yöneticiliklerde millete hizmeti kendimize şiar edindik. Bu gökyüzüne güneş nasıl doğmuşsa ve bu güneşin ışığında ısınan herkes nasıl yararlanıyorsa; perdesini, gözünü kapatmayan hariç işte bizim hizmetlerimizde böyle güneş gibi olacak. Perdesini ve gözünü kapatmayan nasıl ki güneşin ışığından yararlanıyorsa, bizim hizmetlerimizde aynı o şekilde olacak" dedi.

"BİZ YÜZÜMÜZÜN HER TARAFINI EŞİT ŞEKİLDE YIKAYACAĞIZ"
Bir teyzeyle arasında geçen diyalogu anlatan Gürkan, "Biz yüzümüzün her tarafını eşit şekilde yıkayacağız rahat olun. Herkese adil ve adaletli olacağız. Bizim bölgemizde 102 mahallemiz var. 9 belediye kapandı ve borç yüküyle bize geldi. Bir tarafta onların borçlarının ödenmesi bir tarafta yeni belediye sisteminin kurulması bir tarafta yönetim organizasyonu bir tarafta oturacak yerin yok yer, mekan ve fiziki mekanlar oluşturma. Bugün Battalgazi Belediyesi Türkiye'nin en iyi belediyelerinden bir tanesidir. İster 50 senelik belediye olsun, isterse 30 senelik büyükşehir belediyesi olsun bu 5 sene içerisinde yapılan hizmetler, öyle dile kolay hizmetler değil. Akılla da izan edilecek bir ifadede değil çünkü Alman Belediyeler Birliği Başkanı geldi, o zaman 4 sene olmuştu, 'Biz bu yapılanları bırakın projesini, kendisini yapmayı, 4 senede bunu düşünemeyiz" dedi. Bir belediye başkanımız geldi, 'Bizim gelip burada ders almamız lazım' dedi. TOBB Başkanımız geldi, 'Türkiye'deki bütün belediyelerin gelip burada, bu belediyeciliğin nasıl olduğunu görmesi, öğrenmesi lazım' dedi. Yapılan hizmetler, bütçenin 10 katından daha fazladır" ifadelerini kullandı.
HABER MERKEZİ
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
152 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret43156
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.06146.0857
Euro6.78166.8088
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Takvim
Site Haritası