• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yeni.dogansehir
Gazetemiz İlanları
Üyelik Girişi
Saat

Vali Baruş Doğanşehir'de İncelemelerde Bulundu

29/09/2020

Vali Baruş Doğanşehir'de İncelemelerde Bulundu

Vali Baruş, Doğanşehir ilçe kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu ve Belediye Başkanı Durali Zelyurt’u ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
İlk olarak İlçe Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Baruş, ilçesinin genel durumu hakkında ilçe kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu’ndan bilgiler aldı.
 Akabinde Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt’u ziyaret ederek belediyenin ilçe genelindeki hizmetleri hakkında bilgi aldı. Doğanşehir Belediye başkanı Durali Zelyurt yaptığı açıklamada; “ Valimizi Doğanşehir Belediyemizde ağırlamaktan büyük bir onur ve kıvanç duymaktayız, bu nazik ziyaretinden dolayı öncelikle şahsım ve hemşehrilerim adına kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Vali Baruş daha sonra ilçede yapımları devam eden Hüsne Küçük Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi, Yıldız Küçük Öğrenci Yurdu, Spor Salonu ve Erkenek Çok Programlı Lisesinde incelemelerde bulunarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Onhan ve yetkililerden bilgi aldı.
Burada açıklama yapan Vali Baruş, “Doğanşehir ilçemizi ziyarette bulunduk. Halen devam eden Milli Eğitim yatırımlarımıza hem de Gençlik Spor yatırımlarımıza baktık ve inceledik. Gerçekten Doğanşehir güzel tesisler kazanmış bunu müşahede ettik. Gerek ilçe merkezindeki 500 kişilik Doğanşehir Spor Salonu, gerekse 200 yataklı öğrenci yurdumuz tamamlanma aşamasında. Yine ayrı bir yerde öğrenci yurdumuz ve okulumuz var. Erkenek Çok Programlı Lisesinin 16 derslik binası yeni bitti. Gerçekten çok güzel bina olmuş, temiz bir işçilik var. Çocuklarımız inşallah burada eğitim ve öğretime devam edecekler. Hem ilçe merkezimizin hem mahallelerimizin böyle tesisler kazanması bizleri mutlu ediyor. Şehir merkezinde yaşayan vatandaşlarımız kadar taşrada yaşayan vatandaşlarımızın mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın da böyle standartlara erişmesi gerçekten hükümetimizin politikalarına uygun düşen bir gelişim. Dolayısıyla da Erkeneklilere hayırlı olmasını diliyorum. Bu güzel binanın çocuklarımıza öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Yine Gençlik ve Spor Müdürlüğünce Erkenek’de bir halı saha inşaatı olacak. Yer temin noktasında karar verildi inşallah onunda inşaatı yakında başlar. Dolayısıyla buradaki gençlerimiz hem spor tesislerimizden hem de eğitim olanaklarından yararlanmalı. Diğer yerlerdeki çocuklarımızdan bir eksikleri kalmaz. Kaymakamımız, Belediye Başkanımız başta olmak üzere bu çalışmalarda emeği geçen tüm arkadaşları tebrik ediyorum. Halen Doğanşehir ilçesinde devam eden çok önemli yatırımlarda var. Yol yatırımları var, yolların asfaltlanması, doğalgaz çalışması; İnşallah önümüzdeki süreçte Doğanşehir çok daha güzel bir görünüme kavuşacak. Buradaki insanlarımızda daha mutlu daha huzurlu yaşamlarına devam edecek” dedi.
113 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam58
Toplam Ziyaret72086
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.93247.9641
Euro9.38769.4252
Hava Durumu
Takvim
Site Haritası