• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yeni.dogansehir
Gazetemiz İlanları
Üyelik Girişi
Saat

Doğanşehir'de Aile Destek Merkezi Açılacak

02/02/2021

Doğanşehir'de Aile Destek Merkezi Açılacak

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu önderliğinde Doğanşehir'e Aile Destek Merkezi Açılacak.

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Aile Destek Merkezi 300 bin lira bütçeli olacak. Büyük Bir iş yeri kiralanacak buranın içerisinde Epoksi işlemeciliği, Ayna İşlemeciliği, Deri işlemeciliği gibi el sanatlarında kursiyerler, hem el becerilerini geliştirecekler, hem de aile bütçelerime katkıda bulunacaklar. Aynı Zamanda kadınlara meslek edindirme, Kreş, emzirme ve hijyen eğitimleri de verilecek. Mevcut Bina içerisinde Aynı zamanda Spor salonu, Kütüphane, Konferans solonu, Sinema salonu ve Mutfak bulunacaktır. Kurulacak Aile Destek Merkezi ile kadınların sosyal hayata kazandırılması, Mesleki anlamda el becerilerinin geliştirilmesi, kadınların ve çocukların topluma entegrasyonu da saplanacaktır.

Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu; "Projenin hayırlı olmasını diliyorum. Bu pojede emeği geçen ve onaylayan herkese Teşekkür ediyorum." Dedi. 02-02-2021

Yeni Doğanşehir Gazetesi
102 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret86583
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.26368.2967
Euro9.95069.9905
Hava Durumu
Takvim
Site Haritası