• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yeni.dogansehir
Gazetemiz İlanları
Üyelik Girişi
Saat

Meral Akşener Doğanşehir'de

13/07/2021

Meral Akşener Doğanşehir'de

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Doğanşehir İlçesi’nde esnafla ve tütün çiftçisiyle dertleşti. Akşener, Malatya gezisine tütün yetiştiriciliğinde önemli bir yere sahip olan Doğanşehir'de devam etti. Akşener, bugün Doğanşehir’de esnafın ve çiftçinin sorunlarını dinledi. Bir esnaf, "Tütün yasağı kalksın diye eylem yapıyorlar. Çiftçinin alın teri olan tütün mü kurtaracak bu vergi dilimini” dedi. Bir diğer esnaf ise “Her şey bitti de bir bu tütün mü kaldı ya? Bu tütünle evine kalem götüren insanlar var. Eğer o tütünü satamazsa biz burada bir gömlek satamayız. Onlar biterse biz de biteriz" diye konuştu. Bir çiftçi de “Geçmişte pancar üretiyorduk. Onun için de ne kadar para alacağımızı biliyorduk. Pancar bitti. Tütün Doğanşehir’in, Adıyaman’ın kaderi” dedi. Diğer bir diğer tütüncü ise “Ben özürlüyüm, üç çocuk okutuyorum tütünle. Neyle okutacağım" diye konuştu.

"ÇOCUKLARIM ÜNİVERSİTEYİ KAZANSA ESNAF OLARAK OKUTAMAM"

Başka bir vatandaş da “Ben 18 kilo et alıyordum. Şu anda 7 kilo alıyorum. Dükkanımın kirasını veremiyorum. Vallahi veremiyorum. Billahi veremiyorum. Çocuklarım üniversiteyi yarın kazansalar, bir esnaf olarak okutamam. Ben esnafım, tütün de ekiyorum. Hükümet tütünle ilgili yasa çıkardılar. Çiftçi olursa biz oluruz. Tütün sattığında gelip benim dükkanımda yemek yiyecek; zincirleme bu işler” diye konuştu. Bir ayakkabıcı ise “İşler sıfır. Sabah gelip akşam gidiyoruz. Emekli maaşımla faturalarımı veriyorum. Zaman geçirmek için de gelip oturuyoruz” dedi.

AKŞENER: TÜTÜN KONUSUNA GENİŞ YER VERECEĞİM

Ziyaretinin ardından Malatya'da açıklama yapan Akşener, "Tahmin edemeyeceğim bir şekilde esnaf, tütünle ilgili konuştu. Tütüne dair son kararın kaldırılması için çiftçiden ziyade esnaf söyledi. Sebebi de şu; diyorlar ki ‘Tütün Doğanşehir’de biterse esnaf biter’” dedi. Çarşamba günü partisini grup toplantısında tütün konusunda geniş bir konuşma yapacağını ifade eden Akşener, "O dükkanlardan içeri girdiğim zaman iktidarı yermiyorum, onlara sövmüyorum, partimi övmüyorum. Sadece esnafı dinliyorum. İlk defa Doğanşehir’de bütün esnafın tütün yetiştiricisine dair konuştuğuna şahit oldum" diye konuştu.
17677 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret208642
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Hava Durumu
Takvim
Site Haritası