• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yeni.dogansehir
Gazetemiz İlanları
Üyelik Girişi
Saat

Doğanşehir’e 66 Dönüm Üzerine Millet Bahçesi Projesi

29/11/2022

Doğanşehir’e 66 Dönüm Üzerine Millet Bahçesi Projesi

Doğanşehir belediye başkanı Durali Zelyurt, Doğanşehir’e 66 dönümlük bir alanda millet bahçesi projesi çalışması yaptıklarını ifade ederek, Doğanşehir’e önemli bir yatırım kazandıracaklarını vurguladı. Malatya Gazeteciler Cemiyeti (MGC)’nin 34. Yıl kuruluşu vesilesiyle Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt beraberinde AK Parti belediye meclis üyesi Hasan Kaplan ile birlikte MGC Başkanı Vahap Güner, Yönetim Kurulu Üyeleri Remzi Hayta, Kayhan İnceoğlu, Ali Aladağ'a ziyaret gerçekleştirdiler. MGC Başkanı Vahap Güner, ziyaret için teşekkür ederek; “Malatya’nın en büyük ilçelerinden olan Doğanşehir ilçelerinden olan Doğanşehir belediye başkanımız Durali Zelyurt cemiyetimizin 34. Yaş günü nedeniyle bizlere destek vermek amacıyla cemiyetimizi ziyaret etmişlerdir. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Vahap Küçük’ün vefatıyla birlikte görevi devralan başkanımız, Vahap Küçük’ten almış olduğu ilhamla görevine devam ediyor. Bu arada da elmanın başkenti, kuru fasulyenin merkezi olduğu içinde yaptıkları çalışmalarla ilgili bizi bilgilendirirse memnun olacağız.” dedi.
“Sesimiz oluyorsunuz”
Basın ve medyanın toplumun ve yöneticilerin sesi olduğuna işaret eden Doğanşehir belediye başkanı Durali Zelyurt; “34. Yıl dönümünüzün seneyi devriyesini geçirdiğiniz bu günlerde AK Parti belediye meclis üyemiz Hasan Kaplan ile birlikte sizleri ziyarete geldik. Bu sıcak karşılamanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Basın olarak sorunlarınıza rağmen çok ciddi hizmetler veriyorsunuz. Bir ilin, ilçenin, memleketin sesi oluyorsunuz. Bizlerinde sesiz oluyorsunuz. Bu konuda çalışmalarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Nice 34’lü yıllar dileğiyle hayırlı olsun diliyorum” ifadelerinde bulundu.
“Yeri Doldurulamaz”
Doğanşehir belediye başkanlık görevini yürütürken vefat eden Vahap Küçük’ü saygıyla ve rahmetle anan Zelyurt; “Rahmetli başkanımızdan sonra meclis tarafından seçilen bir belediye başkanıyım. 2020 yılının Temmuz ayından itibaren bu görevi ben yürütmekteyim. Rahmetli başkanımız Vahap Küçük’e Allahtan rahmet diliyorum. Kendisi ilçemiz ve ilimiz için önemli bir insandı. Yokluğunu halen derinden hissediyoruz. Memleketine aşık bir insandı. İlçemizin 100 yataklı hastanesine kavuşmasına vesile olan Vahap Küçük’tür. Oldukça büyük bir ilçe ve 3 tane büyük mahallesi olan bir ilçede Vahap Küçük’ün dokunmadığı hiçbir devlet yatırımı yoktur. İlçemize 2 tane tekstil atölyesi kazandırmıştır. İlçemiz için önemli yatırımlar yapan önemli bir insandan sonra görev almak, yatırımları devam ettirmek ilk başta ürkütücüydü. Ama onun oğlu Vahap Küçük olsun, çocukları olsun kaldığı yerden devam ediyorlar. Hepimize, ilçemize destek veriyorlar. Babalarının boşluğunu doldurmak zor ama, kaldığı yerden aynı şekilde desteklerine devam ediyorlar. Bizde belediye olarak Oğlu Vahap Küçük’ten ciddi destekler alıyoruz. İlçemize sosyal konun projesi altında sosyal konut 200 tane verilmişti. Vahap Küçük ile görüşerek bunu 350’ye çıkarttık. Buna vesile oldu.” Diye konuştu.
“66 dönümlük millet bahçesi”
projesi Göreve geldikten sonra yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Zelyurt; “Rahmetli Vahap Küçük zamanında projelendirilen millet bahçesi projesi vardı. Çevre şehircilik bakanlığından alınan 1 milyonluk hibe vardı. Bakanımız Murat Kurum ile görüştük. Kurum, ‘ öncelikle bu 1 milyonla başlayın bun harcayın gelin verelim’ dedi. Ona başladık 1 milyonu harcadık. 1,5 milyon tekrar aldım. Millet bahçemizin 2. Etabına onu da harcadık. 3. Etabındayız şuanda 1 milyon 750 bin lira daha para aldık. Burada 66 dönüm bir alandan bahsediyoruz. Çamlık alanının içerisinde ciddi bir millet bahçesi projesi var. Yapımı devam ediyor, inşallah önümüzdeki sezonda tamamlayacağız. Ayrıca gençlik merkezi projeleri vardı. Bunun protokolünü imzalamak bana nasip oldu. Ancak mevcut planlanan yerini değiştirdim. Gençlik merkezini ihale ettik şuanda yapımına başlamak üzereyiz. İnşallah gençlik merkezimizle birlikte yarı olimpik havuzumuzu da gençlerimize sunacağız. Ayrıca spor bakanlığımızdan 8 tane semt sahası talebimiz vardı. İnşallah 4 tanesinin olurunu almak üzereyiz. Onu da tamamlarsak mahallelerimize halı saha kazandıracağız.” dedi.
3 Mahalle için doğalgaz talepleri
İlçe yatırım ve çalışmaları hakkında değerlendirmelerini sürdüren Zelyurt; “Parklarımızın bakımlarını yeniledik. Mahallelerimizde çalışmalar devam ediyor. Gelecek sene de devam edecek park çalışmalarımız var. Malzemelerimizi aldık, yatırımlarımızı yaptık, park projelerimizi hayata geçirmeyi düşünüyoruz. 3 tane büyük mahallemize Doğalgaz talebimiz oldu. Taleplerimizin hızlandırılması için görüşmelerde bulunduk. İnşallah Sürgü, Erkenek, Kurucuova’ya da doğalgaz kazandırmış olacağız. TOKİ taleplerimiz vardı. Randevu alarak TOKİ başkanımız ile görüştük. Görüşmemizin neticesinde inşallah 2. Etap sosyal konutu da yaptırmayı planlıyoruz. Ayrıca bizim ilçe merkezimizde kurutma tesisi kurduk. Meyve kurutma tesisimizi tamamladık. ‘Doğanşehirli kadınlar kuru fasulye ile büyüyor’ diye bir projemiz vardı. Bu projemizi sunduk. Kooperatif adına 2 proje onaylandı. Protokolünü FKA ile imzaladık. ‘Doğanşehirli kadınlar kuru fasulye ile büyüyor’ diyerek ana yol kenarına bir tesisi kurmayı planlıyoruz. Bunun yanı sıra paketleme tesisi kuracağız.” İfadelerinde bulundu.
“Vatandaş kapısının önüne bakıyor”
Hizmette ilk olarak vatandaşın kapısının önüne baktığını ifadeleriyle konuşmasını sürdüren Zelyurt; “Biz bunları yaparken bir şey dikkatimizi çekti. Biz ne yaparsak yapalım vatandaş için en büyük hizmet kapısının önü. Vatandaş kapısının önüne bakıyor. Eğer yağmur yağdığı zaman çamura ayağı değiyorsa, ‘belediye hiçbir şey yapmamış’ yanıtını alırsınız. En büyük çalışmalarımızdan bir tanesi mahallelerimizde kilit taşı çalışmasını çok önemsiyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki sene Allah nasip ederse İnşallah Doğanşehir’in tüm mahallelerini kilitli taş problemini tamamen bitirip vatandaşlarımıza konforlu yaşamı bütün mezralarıyla sunmayı planlıyoruz.” dedi.
“Sulu Mağara” projesi
Doğanşehir bölgesinin su zengini bir ilçe olduğunu kaydeden Zelyurt konuşmasını şu cümleyle tamamladı; “Sulu mağaramız var. Bu mağaramızın ‘astıma iyi geldiği’ biliniyor. Çevre şehircilik bakanımıza verdiğim dosya neticesinde ‘tabiat varlıkları’ olarak tescilini yaptırdım. Burada da projelerimiz var. İnşallah Polat mahallesinden başlayıp yaklaşık 5 kilometre bir yürüyüş yolu düzenleme planımız var. Doğanşehir suyu ile meşhur bir yer.”- dedi.
2190 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret208639
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Hava Durumu
Takvim
Site Haritası